Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/upplands/public_html/wp-content/plugins/ugf/ugf.php on line 707

Kalendern uppdateras kontinuerligt.

Asterisk * efter tävlingen markerar att tävlingen är en förbundstävling (och vissa distriktstävlingar) och att arrangörsklubbens medlemmar spelar mot ½ greenfee på distriktets övriga banor.


Datum Tävling Spelplats

Preliminärt tävlingsprogram 2024
(obs, kan komma att ändras. Slutgiltligt program publiceras i början av april.)

UGF Tävlingsprogram 2024 240416
Tävling Klubb
Maj 1 Ons
2 Tors
3 Fre
4 Lör
5 Sön
6 Mån
7 Tis
8 Ons
9 Tors Kristi himmelfärdsdag
10 Fre
11 Lör
12 Sön TL-Träff Öregrunds GK
Upplands junior tour omg 1 Vassunda GK
13 Mån
14 Tis
15 Ons
16 Tors
17 Fre
18 Lör
19 Sön Svenska Juniortouren Div 3 Omg 1* Friiberghs GK
Rajder Kopp omg 1 Sigtuna GK
20 Mån
21 Tis D60 div 1-2 Wattholma GK
D70 div 1-2 Grönlund GK
D75 div 1 Vassunda GK
H60 div 1-2 Örbyhus GK
H60 div 3 Bodaholms GK
H70 div 1-2 Sigtuna GK
H70 div 3 Arlandastad GK
H75 div 1-2 Enköpings GK
H75 div 3 Burviks GK
H80 div 1-2 Upsala GK
H85 div 1 Vassunda GK
22 Ons
23 Tors
24 Fre
25 Lör UGF/EL Kvaltävling Wattholma GK
26 Sön H22 Arlandastad GK
H40 Öregrunds GK
H50 Div 1 Sparren GK
H50 Div 2 Johannesberg GK
H50 Div 3 Friiberghs GK
D50 Div 1 GolfUppsala -Edenhof
D50 Div 2 Grönlund GK
27 Mån
28 Tis OM Singel Öregrunds GK
29 Ons
30 Tors
31 Fre
Juni 1 Lör
2 Sön Svenska Juniortouren Div 2 Omg 2* Grönlund GK
Rajder Kopp omg 2 Hallstavik GK
3 Mån
4 Tis Belöningen Burviks GK
5 Ons
6 Tors Nationaldagen
7 Fre
8 Lör
9 Sön UGF/EL Kvaltävling Enköpings GK
Upplands junior tour omg 2 Roslagens GK Norrtälje
10 Mån
11 Tis D60 div 1-2 Upsala GK
D70 div 1-2 Enköpings GK
D75 div 1 Friiberghs GK
H60 div 1-2 Hallstavik GK
H60 div 3 Sparren GK
H70 div 1-2 Wattholma GK
H70 div 3 Johannesberg GK
H75 div 1-2 Grönlund GK
H75 div 3 Olandsbygdens GK
H80 div 1-2 GolfUppsala -Edenhof
H85 div 1 Friiberghs GK
12 Ons
13 Tors
14 Fre
15 Lör
16 Sön H22 Friiberghs GK
H40 Upsala GK
H50 Div 1 Roslagens GK Norrtälje
H50 Div 2 Enköpings GK
H50 Div 3 Wattholma GK
D50 Div 1 Vassunda GK
D50 Div 2 Örbyhus GK
17 Mån
18 Tis
19 Ons
20 Tors
21 Fre Midsommarafton
22 Lör
23 Sön
24 Mån
25 Tis
26 Ons
27 Tors Svenska Juniortouren Div 2 Omg 3* Johannesberg GK
28 Fre Svenska Juniortouren Div 2 Omg 3* Johannesberg GK
29 Lör
30 Sön UGF/EL Kvaltävling Älvkarleby GK
Juli 1 Mån Teen Cup Gruppkval* Öregrunds GK
2 Tis
3 Ons
4 Tors
5 Fre
6 Lör
7 Sön UGF/EL Kvaltävling GolfUppsala -Edenhof
8 Mån
9 Tis
10 Ons
11 Tors
12 Fre
13 Lör
14 Sön
15 Mån
16 Tis OM Greensome Friiberghs GK
17 Ons Lag-SM Herrar* GolfUppsala -Söderby
Lag-SM Damer* Upsala GK
18 Tors Lag-SM Herrar* GolfUppsala -Söderby
Lag-SM Damer* Upsala GK
UGF/EL Kvaltävling Sigtuna GK
19 Fre Lag-SM Herrar* GolfUppsala -Söderby
Lag-SM Damer* Upsala GK
SM Klubblag Div 2 Herrar* Örbyhus GK
20 Lör Lag-SM Herrar* GolfUppsala -Söderby
Lag-SM Damer* Upsala GK
SM Klubblag Div 2 Herrar* Örbyhus GK
21 Sön
22 Mån
23 Tis UGF/EL Kvaltävling Grönlund GK
24 Ons
25 Tors
26 Fre Svenska Juniortouren Div 3 Omg 4* Enköpings GK
27 Lör
28 Sön
29 Mån
30 Tis
31 Ons UGF/EL Kvaltävling Upsala GK
Aug 1 Tors
2 Fre
3 Lör
4 Sön Upplands junior tour omg 3 Älvkarleby GK
5 Mån
6 Tis D60 div 1-2 Roslagens GK Norrtälje
D70 div 1-2 Burviks GK
D75 div 1 Grönlund GK
H60 div 1-2 Sigtuna GK
H60 div 3 Väddö GK
H70 div 1-2 GolfUppsala -Edenhof
H70 div 3 Älvkarleby GK
H75 div 1-2 Örbyhus GK
H75 div 3 Hallstavik GK
H80 div 1-2 Vassunda GK
H85 div 1 Grönlund GK
7 Ons
8 Tors
9 Fre
10 Lör
11 Sön H22 Örbyhus GK
H40 Sparren GK
H50 Div 1 Gävle GK
H50 Div 2 Älvkarleby GK
H50 Div 3 Hallstavik GK
D50 Div 1 Arlandastad GK
D50 Div 2 Olandsbygdens GK
12 Mån
13 Tis OM Singel Wattholma GK
14 Ons
15 Tors
16 Fre
17 Lör
18 Sön DM D/H/D-21/H-21/D22/H22/H40/D50/H50* Upsala GK
Rajder Kopp omg 3 Wattholma GK
19 Mån
20 Tis D60 div 1-2 GolfUppsala -Söderby
D70 div 1-2 Sparren GK
D75 div 1 Arlandastad GK
H60 div 1-2 Öregrunds GK
H60 div 3 Friiberghs GK
H70 div 1-2 Älvkarleby GK
H70 div 3 Örbyhus GK
H75 div 1-2 Roslagens GK Norrtälje
H75 div 3 Johannesberg GK
H80 div 1-2 Sigtuna GK
H85 div 1 Arlandastad GK
21 Ons
22 Tors
23 Fre
24 Lör
25 Sön
26 Mån
27 Tis DM H60, H70, H75, H80, D60, D70, D75 Enköpings GK
28 Ons
29 Tors
30 Fre
31 Lör Upplands junior tour omg 4 Enköpings GK
Sept 1 Sön
2 Mån
3 Tis OM  Fyrboll Hallstavik GK
4 Ons
5 Tors
6 Fre
7 Lör SGF Senior Tour H25/H40* Roslagens GK Norrtälje
8 Sön SGF Senior Tour H25/H40* Roslagens GK Norrtälje
Rajder Kopp omg 4 Upsala GK
9 Mån
10 Tis Senioravslutning Upsala GK
11 Ons
12 Tors
13 Fre
14 Lör
15 Sön H22 Johannesberg GK
H40 Vassunda GK
H50 Div 1 GolfUppsala -Edenhof
H50 Div 2 Arlandastad GK
H50 Div 3 Öregrunds GK
D50 Div 1 Upsala GK
D50 Div 2 Wattholma GK
16 Mån
17 Tis
18 Ons
19 Tors
20 Fre
21 Lör
22 Sön
23 Mån
24 Tis
25 Ons
26 Tors
27 Fre
28 Lör
29 Sön
30 Mån