Tävlingskalender

---Tävlingskalender
Tävlingskalender 2019-05-12T00:42:54+00:00

Kalendern uppdateras kontinuerligt.

Asterisk * efter tävlingen markerar att tävlingen är en förbundstävling (och vissa distriktstävlingar) och att arrangörsklubbens medlemmar spelar mot ½ greenfee på distriktets övriga banor.


Seniortävlingar  Distriktstävlingar  Förbundstävlingar

Datum Tävling Spelplats
Tävling Klubb
Maj 1 Ons
2 Tors
3 Fre
4 Lör
5 Sön
6 Mån
7 Tis
8 Ons
9 Tors
10 Fre
11 Lör TL-Träff Grönlund GK
12 Sön
13 Mån
14 Tis
15 Ons
16 Tors
17 Fre Belöningen (SK) Ängsö GK
18 Lör Damernas Upplandsmatch omg 1
UGF-Matchen
19 Sön D22/H22 Roslagens GK Norrtälje
H40 Div 1 Vassunda GK
H40 Div 2 Arlandastad GK
D50 Div 1 GolfUppsala
D50 Div 2 Wattholma GK
H50 Div 1 Upsala GK
H50 Div 2 Friiberghs GK
H50 Div 3 Burviks GK
SGF Junior Tour First Omg 1* Sigtuna GK
20 Mån
21 Tis OM Singel Enköpings GK
22 Ons
23 Tors
24 Fre
25 Lör Golfens dag
26 Sön UGF Masters
27 Mån
28 Tis D60 Div 1-2 Burviks GK
D70 Div 1-2 Enköpings GK
H60 Div 1-2 Sigtuna GK
H60 Div 3-4 Johannesberg GK
H70 Div 1-2 Upsala GK
H70 Div 3-4 Grönlund GK
H75 Div 1-2 GolfUppsala
D75 / H80 Arlandastad GK
H75 Div3 / D60 Div 3 Öregrunds GK
29 Ons
30 Tors
31 Fre
Juni 1 Lör
2 Sön
3 Mån
4 Tis
5 Ons
6 Tors
7 Fre
8 Lör Damernas Upplandsmatch omg 2
9 Sön
10 Mån
11 Tis D60 Div 1-2 Hallstavik GK
D70 Div 1-2 Friiberghs GK
H60 Div 1-2 Älvkarleby GK
H60 Div 3-4 Sparren GK
H70 Div 1-2 Väddö GK
H70 Div 3-4 Roslagens GK Norrtälje
H75 Div 1-2 Sigtuna GK
D75 / H80 Örbyhus GK
H75 Div3 / D60 Div 3 Vassunda GK
12 Ons
13 Tors
14 Fre
15 Lör
16 Sön
17 Mån
18 Tis OM Fyrboll Upsala GK
19 Ons
20 Tors
21 Fre Midsommarafton
22 Lör
23 Sön
24 Mån
25 Tis
26 Ons
27 Tors
28 Fre
29 Lör UGF-Matchen
Damernas Upplandsmatch omg 3
SGF Junior Tour Future Omg 3* Upsala GK
30 Sön D22/H22 Arlandastad GK
H40 Div 1 GolfUppsala
H40 Div 2 Wattholma GK
D50 Div 1 Grönlund GK
D50 Div 2 Väddö GK
H50 Div 1 Sigtuna GK
H50 Div 2 Hallstavik GK
H50 Div 3 Johannesberg GK
SGF Junior Tour Future Omg 3* Upsala GK
Juli 1 Mån
2 Tis
3 Ons
4 Tors
5 Fre
6 Lör
7 Sön
8 Mån
9 Tis
10 Ons
11 Tors
12 Fre SGF Teen Cup Gruppkval* Friiberghs GK
13 Lör
14 Sön
15 Mån
16 Tis
17 Ons
18 Tors
19 Fre SM Klubblag H Div II NN* Enköpings GK
SM Klubblag D Div II M* Roslagens GK Norrtälje
20 Lör SM Klubblag H Div II NN* Enköpings GK
SM Klubblag D Div II M* Roslagens GK Norrtälje
21 Sön
22 Mån
23 Tis OM Foursome Öregrunds GK
24 Ons
25 Tors
26 Fre
27 Lör
28 Sön
29 Mån
30 Tis
31 Ons
Aug 1 Tors
2 Fre
3 Lör Damernas Upplandsmatch omg 4
4 Sön
5 Mån
6 Tis D60 Div 1-2 Roslagens GK Norrtälje
D70 Div 1-2 Sigtuna GK
H60 Div 1-2 Örbyhus GK
H60 Div 3-4 Wattholma GK
H70 Div 1-2 Älvkarleby GK
H70 Div 3-4 Sparren GK
H75 Div 1-2 GolfUppsala
D75 / H80 Grönlund GK
H75 Div3 / D60 Div 3 Arlandastad GK
7 Ons
8 Tors
9 Fre
10 Lör
11 Sön DM D/H/D-21/H-21/D30/H30/H40/D50/H50* Sigtuna GK
12 Mån
13 Tis OM Singel Wattholma GK
14 Ons
15 Tors
16 Fre
17 Lör Damernas Upplandsmatch omg 5
UGF-Matchen
18 Sön D22/H22 Wattholma GK
H40 Div 1 Älvkarleby GK
H40 Div 2 Öregrunds GK
D50 Div 1 Hallstavik GK
D50 Div 2 GolfUppsala
H50 Div 1 Vassunda GK
H50 Div 2 Enköpings GK
H50 Div 3 Arlandastad GK
19 Mån
20 Tis OM Greensome Burviks GK
21 Ons
22 Tors
23 Fre
24 Lör
25 Sön
26 Mån
27 Tis D60 Div 1-2 Örbyhus GK
D70 Div 1-2 Arlandastad GK
H60 Div 1-2 Grönlund GK
H60 Div 3-4 Väddö GK
H70 Div 1-2 Johannesberg GK
H70 Div 3-4 Enköpings GK
H75 Div 1-2 Friiberghs GK
D75 / H80 Vassunda GK
H75 Div3 / D60 Div 3 Hallstavik GK
28 Ons
39 Tors
30 Fre
31 Lör Damernas Upplandsmatch omg 6
Sept 1 Sön
2 Mån
3 Tis DM H60, H70 Vassunda GK
DM H75, H80, D60, D70, D75 GolfUppsala
4 Ons
5 Tors
6 Fre
7 Lör
UGF-Matchen
SGF Junior Tour First Omg 6* Olandsbygdens GK
8 Sön D22/H22 Älvkarleby GK
H40 Div 1 Johannesberg GK
H40 Div 2 Upsala GK
D50 Div 1 Gävle GK
D50 Div 2 Öregrunds GK
H50 Div 1 GolfUppsala
H50 Div 2 Roslagens GK Norrtälje
H50 Div 3 Örbyhus GK
9 Mån
10 Tis Senioravslutning Roslagens GK Norrtälje
11 Ons
12 Tors
13 Fre
14 Lör Damernas Upplandsmatch omg 7
15 Sön
16 Mån
17 Tis
18 Ons
19 Tors
20 Fre
21 Lör
22 Sön
23 Mån
24 Tis
25 Ons
26 Tors
27 Fre
28 Lör
29 Sön
30 Mån