Tävlingskalender

---Tävlingskalender
Tävlingskalender 2018-05-08T14:43:55+00:00

Kalendern uppdateras kontinuerligt.

Asterisk * efter tävlingen markerar att tävlingen är en förbundstävling (och vissa distriktstävlingar) och att arrangörsklubbens medlemmar spelar mot ½ greenfee på distriktets övriga banor.


Seniortävlingar  Distriktstävlingar  Förbundstävlingar

Datum Tävling Spelplats
Maj
2018-05-06Distriktsmatch Juniorer mot Västmanland Johannesberg GK
2018-05-19Damernas Upplandsmatch omg 1 grupp 1Wattholma GK
Damernas Upplandsmatch omg 1 grupp 2GolfUppsala
SGF Senior Tour H30/H40*GolfUppsala - Edenhof
2018-05-20SGF Senior Tour H30/H40*GolfUppsala - Edenhof
SGF Teen Tour First Omg 1*Hallstaviks GK
Upplands Junior Tour #1Hallstaviks GK
2018-05-22D60 Div 1-3Johannesberg GK
D70 Div 1-2Hallstaviks GK
H60 Div 1-2GolfUppsala - Edenhof
H60 Div 3-4Arlandastad GK
H70 Div 1-2Örbyhus GK
H70 Div 3-4Älvkarleby GK
H75 Div 1-3Öregrunds GK
H80Burviks GK
2018-05-26Rajder KoppÖrbyhus GK
UGF-Matchen div 1 omg 1Enköpings GK
UGF-Matchen div 2 omg 1Olandsbygdens GK
UGF-Matchen div 3 omg 1Wattholma GK
2018-05-27D50 Div 1 omg 1Öregrunds GK
D50 Div 2 omg 1GolfUppsala
H30 omg 1Upsala GK
H40 Div 1 omg 1Sigtuna GK
H40 Div 2 omg 2Arlandastad GK
H50 Div 1 omg 1Roslagens GK
H50 Div 2 omg 1IGA
H50 Div 3 omg 1Vassunda GK
Juni
2018-06-09SGF Teen Tour Future Omg 2*Enköpings GK
2018-06-10Rajder Kopp #2Upsala GK
2018-06-12OM FyrbollEnköpings GK
2018-06-19D60 Div 1‐3Upsala GK
D70 Div 1‐2IGA
H60 Div 1‐2Wattholma GK
H60 Div 3‐4Örbyhus GK
H70 Div 1‐2Grönlund GK
H70 Div 3‐4Väddö GK
H75 Div 1‐3Burviks GK
H80GolfUppsala - Söderby
2018-06-29SGF Teen Tour Future Omg 3*Vassunda GK
2018-06-30Damernas Upplandsmatch omg 2 grupp 1Sigtuna GK
Damernas Upplandsmatch omg 2 grupp 2Grönlund GK
SGF Teen Tour Future Omg 3*Vassunda GK
Upplands Junior Tour #2Sigtuna GK
Juli
2018-07-01D50 Div 1Burviks GK
D50 Div 2Arlandastad GK
H30Älvkarleby GK
H40 Div 1Roslagens GK
H40 Div 2Johannesberg GK
H50 Div 1GolfUppsala
H50 Div 2Wattholma GK
H50 Div 3Gävle GK
2018-07-13SGF Teen Cup Gruppkval*Grönlund GK
2018-07-20Seriespel SGF D Div II M*Sigtuna GK
Seriespel SGF H Div II NN*Johannesberg GK
2018-07-21Seriespel SGF D Div II M*Sigtuna GK
Seriespel SGF H Div II NN*Johannesberg GK
2018-07-24OM Mixed FSVäddö GK
Augusti
2018-08-03Swedish Junior Classic*GolfUppsala - Söderby
2018-08-04Swedish Junior Classic*GolfUppsala - Söderby
2018-08-05Swedish Junior Classic*GolfUppsala - Söderby
2018-08-07OM SingelRoslagens GK
2018-08-12DM D/H/D‐21/H‐21/D30/H30/H40/D50/H50*Upsala GK
Rajder Kopp #3Olandsbygdens GK
2018-08-14D60 Div 1‐3Sigtuna GK
D70 Div 1‐2Öregrunds GK
H60 Div 1‐2Sundsta Golf
H60 Div 3‐4Friiberghs GK
H70 Div 1‐2Vassunda GK
H70 Div 3‐4Örbyhus GK
H75 Div 1‐3Arlandastad GK
H80Grönlund GK
2018-08-19D50 Div 1Vassunda GK
D50 Div 2Grönlund GK
H30GolfUppsala
H40 Div 1Gävle GK
H40 Div 2Upsala GK
H50 Div 1Friiberghs GK
H50 Div 2Älvkarleby GK
H50 Div 3Örbyhus GK
2018-08-21OM GreensomeSigtuna GK
2018-08-25Damernas Upplandsmatch omg 3 grupp 2Upsala GK
2018-08-26Damernas Upplandsmatch omg 3 grupp 1Örbyhus GK
2018-08-28DM H60, H70*Wattholma GK
DM H75, H80, D60, D70, D75*Burviks GK
September
2018-09-02D50 Div 1Upsala GK
D50 Div 2Roslagens GK
D70 Div 1‐2Burviks GK
H30Örbyhus GK
H40 Div 1Vassunda GK
H40 Div 2GolfUppsala
H50 Div 1Enköpings GK
H50 Div 2Johannesberg GK
H50 Div 3Burviks GK
2018-09-04D60 Div 1‐3Vassunda GK
H60 Div 1‐2Johannesberg GK
H60 Div 3‐4Hallstaviks GK
H70 Div 1‐2Sigtuna GK
H70 Div 3‐4Enköpings GK
H75 Div 1‐3Roslagens GK
H80Upsala GK
2018-09-09SGF Teen Tour First Omg 6*Friiberghs GK
Upplands Junior Tour #3Friiberghs GK
2018-09-11SenioravslutningUpsala GK
2018-09-15Damernas Upplandsmatch FinalTBD
2018-09-16Rajder Kopp FinalVassunda GK