H40 2016

Div.1    /  Spelplats Vassunda GK
22/5
GolfUppsala
26/6
Örbyhus GK
7/8
Upsala GK
28/8
Total
Gävle GK 25 25 25 17.5 92.5
GolfUppsala 1 20 12 20 25 77
Upsala GK 1 15 20 15 17.5 67.5
Vassunda GK 1 12 15 12 9 48
Älvkarleby GK 9 7 8 12 36
Örbyhus GK 3 9 5 7 24
IGA 5 5 3 5 18
Roslagens GK Norrtälje 1 7 0 8 0 15
GolfUppsala 2 0 0 0 0 0
Div 2 /spelplats Upsala GK
29/5
Roslagens GK Norrtälje
3/7
Vassunda GK
7/8
Arlandastad GK
28/8
Total
Högbo GK 25 25 15 7 72
Vassunda GK 2 10.5 20 25 15 70.5
Sigtuna GK 20 9 12 25 66
Upsala GK 2 10.5 15 7 20 52.5
Johannesberg GK 7 6 20 9 42
Arlandastad GK 15 6 9 12 42
Wattholma GK 5 3 5 5 18
Roslagens GK Norrtälje 2 3 12 0 0 15

H45 2015

Klicka på spelplatserna för att se resultatlistor i GIT

Omg.1
24/5
Omg.2
28/6
Omg.3
2/8
Omg.4
16/8
Total
Div.1    /  Spelplats Upsala GK Roslagens GK Vassunda GK Örbyhus GK Total
Gävle 1 225 232 232 231 920
Upsala 1 222 228 223 247 920
GolfUppsala 1 250 251 246 238 985
Vassunda 1 246 249 255 247 997
Örbyhus 1 244 256 255 244 999
GolfUppsala 2 244 263 250 244 1001
Roslagen 1 256 265 239 247 1007
Älvkarleby 250 252 262 254 1018
Hallstavik 259 279 246 278 1062
Div 2 /spelplats Enköpings GK Sigtuna GK International Arlandastad GK Total
Enköping 242 241 255 232 970
Gävle 2 251 255 244 221 971
International 248 245 248 232 973
Arlandastad 1 252 244 256 244 996
Kåbo 273 245 272 245 1035
Upsala 2 244 235 242
Lisinge
Öregrund
Div.3    /  Spelplats Johannesberg Örbyhus GK Friibergh GK Bodaholm Total
Högbo 243 251 230 240 964
Sigtuna 251 256 231 234 972
Friibergh 247 249 234 248 978
Johannesberg 267 255 244 249 1015
Roslagen 2 264 272 244 252 1032
Vassunda 2 268 263 259 270 1060
Arlandastad 2 277 280 263 247 1067
Bodaholm 1 275 270 262 268 1075
Bodaholm 2 279 261 268
Örbyhus 2 262 249


Resultat H45 2014

Klicka på spelplatserna för att se resultatlistor i GIT

Vi gratulerar Upsala GK till segern och DM-titeln.

Omg.1
25/5
Omg.2
29/6
Omg.3
3/8
Omg.4
17/8
Totalt
Div.1    /  Spelplats Älvkarleby Edenhof Hallstavik Upsala Total
 Gävle lag 1 229 226 228 233 916
 Upsala lag 1 238 227 230 224 919
 Hallstavik 234 240 227 237 938
 Roslagen lag 1 250 244 236 238 968
 Älvkarleby 241 242 251 241 975
 Edenhof lag 1 249 245 244 251 989
 Örbyhus lag 1 247 239 263 244 993
 Söderby lag 1 259 236 247 264 1006
 Enköping 256 247 293NR 294NR 1090
Div.2 Wattholma Upsala Gävle Vassunda Total
 Vassunda 250 243 234 240 967
 Upsala lag 2 249 238 245 243 975
 Gävle lag 2 256 244 248 245 993
 Wattholma 249 260 244 240 993
 Grönlund 256 276 235 245 1012
 Edenhof lag 2 266 263 243 258 1030
 Kåbo 255 261 259 259 1034
 Lisinge 253 275 254 264 1046
 Öregrund 296NR 306NR 289R 294NR 1185
Div.3 Väddö Söderby Bodaholm Roslagen Total
 Arlandastad lag 1 239 234 251 240 964
 International 242 255 236 253 986
 Roslagen lag 2 242 249 265 260 1001
 Söderby lag 2 239 254 254 264 1011
 Sigtuna GK 241 256 247 271 1015
 Johannesberg 251 256 252 260 1019
 Arlandastad lag 2 259 276 276 241 1053
 Bodaholm lag 1 264 277 270 248 1059
 Örbyhus lag 2 288 264 274 271 1097
 Friibergh 318NR 247 310NR 240 1115
 Bodaholm lag 2 276 319 280 276 1151

Seriespel H45 2013
Vi gratulerar Upsala GK till segern och DM-titeln.

Omg.1
26/5
Omg.2
30/6
Omg.3
4/8
Omg.4
18/8
Totalt
Div.1, Spelplats Söderby Roslagen Enköping Örbyhus
 Upsala lag 1 238 232 237 230 937
 Söderby lag 1 243 241 227 235 946
 Gävle lag 1 239 238 231 240 948
 Roslagen lag 1 254 241 247 251 993
 Edenhof lag 1 253 235 260 252 1000
 Älvkarleby 247 258 250 259 1014
 Örbyhus lag 1 262 253 252 249 1016
 Enköping 258 246 235 wo289 1028
 Grönlund 268 wo 283 wo 282 wo289 1122
Div.2 Öregrund Lisinge Edenhof Hallstavik
 Hallstavik 232 247 238 243 960
 Gävle lag 2  257 251 252 234 994
 Upsala lag 2 244 249 253 249 995
 Vassunda 254 247 250 248 999
 Lisinge 250 244 259 250 1003
 Öregrund 253 244 249 262 1008
 Edenhof lag 2  247 257 247 257 1008
 Kåbö 262 267 266 266 1061
 Väddö  281 342 296 NR wo296 1215
Div.3 Wattholma Sigtuna Arlandastad Bodaholm
 Wattholma  242 244 228 235 949
 Söderby lag 2  248 244 231 251 974
 Roslagen lag 2  250 245 252 246 993
 Örbyhus lag 2  258 245 258 241 1002
 Arlandastad GK  283 244 236 241 1004
 Bodaholm lag 1  270 257 244 246 1017
 Johannesberg  275 259 241 248 1023
 Bodaholm lag 2 290 281 263 268 1102

Seriespel H45 2012
Vi gratulerar Upsala GK till segern och DM-titeln.

Omg.1
27/5
Omg.2
1/7
Omg.3
5/8
Omg.4
19/8
Totalt
Div.1, Spelplats Älvkarleby Upsala Edenhof Grönlund
Gävle lag 1 232 240 221 232 925
Upsala lag 1 223 244 236 232 935
Söderby lag 1 237 239 242 228 946
Edenhof lag 1 237 251 227 246 961
Roslagen lag 1 247 239 241 232 959
Älvkarleby 227 248 261 239 975
Enköping 237 262 244 237 980
Grönlund 246 249 253 237 985
Öregrund 242 256 NR291 NR269 1058
Div.2 Väddö Friibergh Sigtuna Vassunda
Örbyhus lag 1 246 248 238 234 966
Vassunda 247 237 251 246 981
Upsala lag 2 258 247 241 246 992
Gävle lag 2 244 258 257 271 1030
Edenhof lag 2 261 248 266 261 1036
Väddö 246 270 261 263 1040
Kåbo 260 255 262 275 1052
Sigtunabygden NR 291 NR 300 259 NR301 1151
Div.3 Roslagen Hallstavik Lisinge Bodaholm
Hallstavik 241 241 245 228 955
Lisinge lag 2 245 246 251 230 972
Roslagen lag 2 243 253 268 242 1006
Wattholma 271 253 252 244 1020
Söderby lag 2 268 261 266 244 1039
Örbyhus lag 2 250 255 286 259 1050
Bodaholm lag 1 273 283 267 248 1071
Lisinge lag 1 288 280 268 261 1097
Bodaholm lag 2 288 278 278 262 1106

Seriespel H45 2011
Vi gratulerar Upsala GK till segern och DM-titeln.

Omg.1
29 maj
Omg.2
3 juli
Omg.3
7 aug
Omg.4
21 aug
Totalt
Div.1, Spelplats Söderby Roslagen Enköping Öregrund
Upsala lag 1 246 228 240 220 934
Söderby lag 1 251 228 231 226 936
Öregrund 259 241 238 230 968
Roslagen lag 1 253 224 249 244 970
Edenhof lag 1 260 246 235 236 977
Grönlund lag 1 259 233 247 241 980
Älvkarleby 260 251 249 232 992
Enköping NR 298 233 236 231 998
Vassunda1 268 254 256 232 1010
Div.2 SiGK Upsala Kåbo Örbyhus
Gävle lag 1 240 240 217 238 935
Örbyhus lag 1 255 264 233 246 998
Upsala lag 2 271 267 249 247 1029
Kåbo 268 256 246 267 1037
Edenhof lag 2 266 272 246 254 1038
Väddö 272 256 286 256 1070
Sigtunabygden 250 280 252 NR 782
Vassunda lag 2 259 268 316 NR NR 833
Friibergh NR NR NR NR NR
Div.3 SiGK Lisinge Johannesb Bodaholm
Gävle lag 2 252 256 261 236 1005
Wattholma 278 256 241 237 1012
Johannesberg 258 264 254 250 1026
Lisinge 270 253 255 237 1015
Roslagen lag 2 261 272 256 261 1050
Söderby lag 2 276 266 254 258 1054
Hallstavik lag 1 259 278 271 248 1056
Bodaholm 284 285 255 263 1087
Örbyhus lag 2 276 285 289 268 1118

———–

Slutresultat seriespel H45 2010

Vi gratulerar Upsala GK till segern och DM-titeln. 

Omg.1
30 maj
Omg.2
27 juni
Omg.3
8 augusti
Omg.4
29 augusti
Totalt
Div.1, Spelplats Enköping Örbyhus Älvkarleby Edenhof
Upsala, lag1 237 235 228 237 937
Roslagen, lag1 239 234 231 246 950
Enköping 245 256 236 227 964
Edenhof, lag1 254 232 238 240 964
Grönlund, lag 1 233 246 238 255 972
Älvkarleby 257 239 238 249 983
Vassunda 242 253 242 259 996
Söderby, lag1 258 251 246 246 1001
Örbyhus, lag1 240 269 246 253 1008
Div.2 Skepptuna Friibergh Vassunda Upsala
Öregrund 248 226 253 254 981
Upsala, lag 2 262 242 259 253 1016
Friibergh 258 256 254 259 1027
Sigtunabygden 252 257 259 259 1027
Skepptuna 261 246 263 260 1030
Kåbo 269 246 273 264 1052
Vassunda, lag 2 273 260 262 271 1066
Hallstavik, lag 1 286 251 275 300 1112
Div.3 Johannesberg Bodaholm Söderby Bodaholm
Gävle 239 221 243 227 930
Edenhof, lag 2 257 245 262 241 1005
Väddö 247 271 263 228 1009
Lisinge 258 248 269 238 1013
Söderby, lag 2 280 244 260 236 1020
Wattholma 269 247 265 249 1030
Roslagen, lag 2 260 255 275 262 1052
Örbyhus, lag 2 274 254 281 283 1092
Bodaholm 314 258 277 251 1100
Johannesberg 245 NR 250 243 738

Resultat Seriespel H45 2009

Vi gratulerar Upsala till segern och DM-guld H45 lag.

Omg.1
31 maj
Omg.2
28 juni
Omg.3
9 aug.
Omg.4
30 aug.
Totalt
Div.1 Upsala Sigtunabygden Söderby Roslagen
Upsala, lag 1 237 236 243  232 948
Roslagen, lag 1 230 232 251 242 955
Vassunda 233 231 260 243 967
Söderby, lag 1 236 238 258 245 977
Enköping 235 242 265 245 987
Älvkarleby 245 237 275 238 995
Grönlund, lag 1 252 252 254 243 1001
Örbyhus, lag 1 252 243 261 248 1004
Sigtunabygden 236 243 266 264 1009
Div.2 Hallstavik Johannesberg Kåbo Öregrund
Edenhof, lag 1 240 241 251 239 971
Öregrund 244 242 255 232 973
Upsala, lag 2 257 266 247 242 1012
Hallstavik, lag 1 253 243 266 256 1018
Skepptuna 255 263 261 256 1039
Kåbo 279 257 252 268 1056
Johannesberg, lag 1 265 247 263 NR 775
Friibergh 252 274 NR NR 526
Div.3 Edenhof Örbyhus Vassunda Lisinge
Vassunda, lag 2 253 261 250 258 1022
Söderby, lag 2 245 258 263 262 1028
Wattholma 246 257 266 262 1031
Edenhof, lag 2 246 262 270 259 1037
Lisinge 284 260 270 250 1064
Roslagen, lag 2 261 277 273 273 1084
Örbyhus, lag 2 276 272 276 276 1100
Johannesberg, lag 2 278 305 295 NR 878